"The ECQB is a bank of some 10,000 questions (Multiple Choice Questions – MCQs) used by all EASA Member States for the theoretical knowledge examinations of the flight crew (professional aeroplane and helicopter pilots and applicants for an instrument rating). It is an important safety tool, ensuring that pilots at European level have the appropriate knowledge and necessary competencies. The question bank today is under the responsibility of EASA."

https://www.easa.europa.eu/easa-and-you/aircrew-and-medical/european-central-question-bank-ecqb

Arkadaşlar öncelikle ATPL sürecini kendi başıma reduce ediyor olsam bile gücüm yetmiyor.Bu konuda herkes bir parça yararlansın bir parçada sisteme yarar sağlasın diye 6 aydır çalışyorum.Şu anda yeni ECQB4 dahil olmak üzere soru bankasını bir çok soru dahil 9500 e kadar indirdim.Şu anda sistem de bazı derslerde %80-85 başarı sağladık.Eldeki 40000 sorudan süzüyor olmama rağmen sizin sınav feedbacklerinize ihtiyacım var.

Ücretsiz olarak sunduğum ATPL çalışma arşivinde REAL exam diye bir buton var ve ayarlar kısmında sınava giren arkadaşların işaretledikleri ve geçekte çıkmış olan sorulara direk ulaşabileceğiniz bir filitre siztemi var. Ben bu emeği herkes sımavlardan geçsin diye yaptım.Daha şu ana kadar da kimseden para almadım.Sizlerde bundan yararlanmak ve aynı zamanda destek olmak için ücretsiz üye olup , ulaştığınız sorulardan daha once girdiğiniz sınavda çıkan soruları işaretlemeniz yeterli olacaktır.Bunu işaretlerken ben süründüm diğerleri de sürünsün diye bakmayın lütfen. Aranızda bunu düşünen varsa ve kendinden başkasını düşünmüyorsa yolu açık olsun.

Bu sınav sistemi herkese fayda sağlarsa bu işin en zor kısmını çözmüş oluruz.

Sınav sistemine üye olmak için

https://www.aerobedo.net/uye/Sign-up

Uye girişi yaptıktan sonra

https://www.aerobedo.net/paket/online-magaza

Buradan ilk baştaki Real Exam Collector 9331 soru bankasını satın alma işlemi yapın ücretsiz(FREE) .

Kimse buna mecbur değil. Edindiğimiz tecrübe paylaşımı bizi güçlü kılacaktır.